Previous Next

ساخت مجسمه های مومی و میدانی و تندیس شهدا - باغ موزه دفاع مقدس همدان

باغ موزه دفاع مقدس همدان، در منطقه عباس آباد و در سمت راست ورودی بلوار کولاب همدان ساخته شده که حیاط بزرگ آن، خود به تنهایی یک باغ موزه ارزشمند و قابل توجه است

باغ موزه دفاع مقدس همدان در زمینی به مساحت 65 هزار متر بنا شده که کار طراحی و مهندسی  باغ موزه  از سال 76 شروع و در سال 89 به بهره برداری رسیده است.

 

این باغ موزه با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن و با همکاری مهندسانی از کشورهای مختلف از جمله کره شمالی در یکی از نقاط خوش آب و هوای همدان واقع شده و روزانه انبوهی از مردم همدان و گردشگران داخلی و خارجی این موزه را برای بازدید انتخاب می کنند.

محوطه بیرونی موزه علاوه بر مجموعه دیدنی های موزه، با تجهیزات نظامی، تندیس مقدس تعدادی از فرماندهان شهید، مجموعه های تفریحی مثل آب نما به گونه خاصی طراحی شده و در شب ها صحنه های بسیار نورانی و دلپذیری را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند.

  ابتدای ورود به باغ موزه تندیس بزرگ شهید حاج محمود شهبازی  فرمانده و غافله سالار شهدای دفاع مقدس چشم هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند همچنین وجود فرشته بزرگی که 8 پرنده روی دست های آن و نشان از  8 هزار شهید استان دارد و همچنین  نماد خاک ریز شهدا که اسامی 8 هزار استان همدان مخاطبان را جذب خود می کند.

به حقیقت می توان باغ موزه دفاع مقدس استان همدان را یکی از آثار منحصر به فرد کشور دانست که حرکتی جدی و فرهنگی در زمینه به تصویر کشیدن دوران جهاد و حماسه در این کشور است. اینها تنها بخش از خلاقیت های به کار رفته در احداث بزرگترین باغ موزه دفاع مقدس غرب کشور است که بازدید از آن خاطراتی ناب را در ذهن بیننده بر جای می گذارد واین کم لطفی است که در سفر به همدان بازدید از این مکان زنده فراموش شود.

 این موزه قدمی هرچند کوچک، در راستای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و پایداری بعد از جنگ تحمیلی دلیر مردان عرصه مقاومت و ایثار و از آن مهم تر قدم نهادن در راه سرخ شهادت و ایستادگی است که دلاوری های بزرگ مردان این خطه را به تصویر کشیده است.

کلیه حقوق این سامانه برای کارگاه پاسارگاد هنر تندیس محفوظ است
طراحی و بهینه سازی iCot Soft